W skali ogólnopolskiej Capgemini jeszcze w 2021 r. planuje zwiększyć liczbę pracowników o ponad 850 osób. Rekrutacje na szeroką skalę prowadzone są we Wrocławiu, w Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Opolu i Warszawie, ale również w Lublinie, gdzie poszukiwani są specjaliści ze znajomością języków obcych i głęboko rozwiniętymi kompetencjami IT.
Capgemini w 2019 r. ulokowało w Lublinie polską siedzibę jednej ze swoich linii biznesowych - Cloud Infrastructure Services. Przez ten czas lubelski zespół urósł, a jeszcze w najbliższym czasie powiększy się o kolejnych 50 specjalistów na stanowiska, na które trwa otwarta rekrutacja. Przez cały czas trwa rekrutacja na poszczególne stanowiska, sprawdź, kogo poszukuje jeden z największych pracodawców IT w Polsce.
Poziom zatrudnienia w centrach usług biznesowych na rynku lubelskim plasuje się na poziomie ponad 10 tys. osób w ok. 72 placówkach, na co wskazują dane Urzędu Miasta Lublin. Obecny rok ma w tym regionie przynieść ponad 200 nowych stanowisk pracy w tym sektorze.
- Lublin to największe miasto Polski Wschodniej i znaczący ośrodek ICT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dynamiczny rozwój gospodarczy i wysoka jakość życia stawiają nas wśród najatrakcyjniejszych miast dla inwestorów i przyjazne miejsce do życia dla mieszkańców. Cieszy nas dynamiczny rozwój firm w Lublinie, które nie tylko realizują ciekawe i ambitne projekty, ale oferują też przy tym możliwość rozwoju osobistego, co jest czynnikiem niezwykle istotnym dla obecnych i przyszłych pracowników – mówi dr Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin.
Capgemini w Lublinie ma się dobrze
W styczniu 2019 r. marka Capgemini wkroczyła na lubelski rynek ze wsparciem ze strony władz miasta. Wśród najważniejszych czynników decydujących o wyborze tej lokalizacji przez francuskiego giganta można wyróżnić dużą dostępność wykwalifikowanej kadry IT i lingwistów, specjalizację regionu w branży IT oraz dobrze wypracowaną sieć kontaktów na linii władze miasta - przedsiębiorstwa - uczelnie wyższe. Każdego roku na tym rynku pojawia się niemalże 1 000 nowych specjalistów IT, gotowych do podjęcia pracy, zatem wybór Lublina jako kolejnego miejsca na rozwój firmy - był jak najbardziej zasadny.
- Nieustannie dążymy do prężnego rozwoju naszego zespołu, co jest także podyktowane podejmowanymi przez nas nowymi projektami. Stale przyjmujemy nowe wyzwania, obieramy ambitne cele i z sukcesami realizujemy swoje założenia. Przewidujemy, że nasza przestrzeń biurowa w kolejnym roku podwoi się. Poszerzanie naszych lubelskich struktur jest naturalne - poszukujemy specjalistów, którzy doskonale odnajdują się w branży IT, a jednocześnie uzupełnią nasz zespół o dodatkowe umiejętności i kompetencje. Obecnie poszukujemy ok. 30 osób, które miałyby obrać takie stanowiska jak m.in. problem manager, change manager, service level & reporting manager, service catalogue manager - mówi Tomasz Trzaska, menadżer lubelskiego oddziału Capgemini.
Co istotne, obecnie jednym z najważniejszych projektów prowadzonych przez lubelski zespół jest współpraca na rzecz jednego z liderów kanadyjskiego sektora energetycznego, jednak co warto podkreślić, pracownicy Capgemini mają możliwość współpracy z szerokim przekrojem branż i klientów marki.
Kompetencje, których szukamy
Dział wsparcia technicznego klientów Capgemini zlokalizowany w Lublinie planuje w najbliższym czasie powiększyć się o kolejnych 50 pracowników, a wśród najważniejszych umiejętności, na które zwraca uwagę Tomasz Trzaska, znajdują się języki obce.
- Przede wszystkim zależy nam na pracownikach z biegłą znajomością języka angielskiego z racji obsługi w znacznej większości klientów anglojęzycznych, jednak wśród prowadzonych przez nas projektów znajdują się także takie, które wymagają znajomości innych języków np. francuskiego, niemieckiego, portugalskiego, rosyjskiego i hiszpańskiego, więc specjaliści ze znajomością właśnie tych języków obcych także są mile widziani w naszych strukturach – dodaje Trzaska.
Nie tylko IT! Z pewnością nacisk położony jest na specjalistów z zakresu IT, jednak to nie oznacza, że osoby o umyśle humanistycznym nie mają szans na odnalezienie się w Capgemini. Wiele z oferowanych stanowisk wymaga również wysokiego poziomu komunikatywności, empatii, zrozumienia - w połączeniu z otwartością na aspekty technologiczne, marka Capgemini dostrzega w takim kandydacie duży potencjał. Szanse na odnalezienie się w strukturach firmy mają zarówno osoby doświadczone, od lat pracujące na swoją karierę w branży, ale również ci, którzy dopiero planują budować swoją pozycję na rynku IT.
Firma przyjazna pracownikom
Capgemini od lat jest obecna na polskim rynku. Cieszy się bardzo dobrą opinią wśród pracowników branży IT i z ogromnym powodzeniem realizuje swoje cele dotyczące relacji międzypracowniczych, zarządzania zasobami ludzkimi, czy też rozwoju i edukacji. Od lat firma otrzymuje także szczególne nagrody i wyróżnienia m.in. dla najlepszego pracodawcy 2021 według magazynu Forbes - przyznawanych za szereg działań na rzecz pracowników, tolerancji, równości, ekologii.
- W Capgemini niezwykle ważne jest samopoczucie naszych pracowników. Dbamy zarówno o atmosferę w pracy, integrację, ale także dokładamy wszelkich starań, by zapewnić wszystkim członkom naszego zespołu warunki, które są dla nich satysfakcjonujące. Proponujemy szereg benefitów pozapłacowych, wśród których nasi pracownicy mogą wybrać pakiet idealny dla siebie. Między innymi oferujemy ubezpieczenie i prywatną opiekę zdrowotną dla pracownika i jego całej rodziny, karnety sportowe, zabiegi zdrowotne lub relaksacyjne, czy też punkty w systemie podarunkowym, które można wymienić na wyjazdy albo książki. Czas pandemii znacznie utrudnił nam zacieśnianie więzi międzyzespołowych w tradycyjny sposób, ale nieustannie dbamy o partnerskie relacje, poczucie wspólnoty, wsparcia - także online. Rekrutacja do naszych zespołów nadal trwa - mówi Tomasz Trzaska z lubelskiej siedziby Capgemini.